Kell Debian grafikus telepítővel, hardver felismeréssel? Tessék...

Címkék

Április közepén írtam arról, hogy a Progeny kiadta a Progeny Debian 2.0 fejlesztői verziójának első alpha-ját. A Progeny - a Debian kieszelőjének, Ian Murdock-nak cége - most olyan Debian kiadást készít, amely grafikus telepítőt (Red Hat Anaconda portolt verziója), hardver felismerést, friss programokat kínál felhasználóinak. Nézd meg a képeket:





























A Linuxcompatible.org most feltelepítette a Progeny Debian 2.0 developer verzióját, és egy áttekintést készített a telepítés folyamatáról. Az anyagot megtalálod itt még több képpel illusztrálva.

Hozzászólások

A Progeny meg Progeny és kész :)

Nekem tetszik, több okból is.

1: a Progeny kereskedelmi termék (legalábbis korábbi életéből gondolom, hogy boltban, dobozostul megvásárolható, supporttal, stb), és van jó néhány cég, amelyeknek ez fontos. Mondjak példát, vagy esetleg te is tudsz? :P

2: a Progeny a jelek szerint nem annyira elhízott, mint a Debian (kevesebb csomag, kevesebb platform), így vélhetően a stable Progeny release-ek sűrűbben képesek egymást követni, mint a Debianban, így várhatóan kevésbé lesz elavult a stable release.

3: Az apt-get segítségével a .deb alapú disztribúciók jobban karbantarthatóak, mint az .rpm alapúak, plusz a .deb függőségi rendszerei stabilabb upgrade-et tesznek lehetővé, így a Fedora bármennyire jó is, nekem nem annyira tetszik. Persze ez szubjektív, de az is, hogy neked nem tetszik esetleg a Progeny :) Az UHU pedig bármennyire is jó, én speciel mindig elkezdek rá anyázni, amikor nem a control-centeren keresztül akarok rajta valamit konfigurálni, és külön vadászni kell, hogy mi hol van, mert csak egy dologban lehetek biztos: hogy nem ott, ahol megszoktam :( Attól még valóban, a nejem tökéletesen elvan vele. Persze azért ha bele kell nyúlni, akkor jövök én az ssh-val :D

Imádom a ködösítést.

Az UHU [www.uhulinux.hu] saját bevallása szerint is a Debiant tekinti "követendő iránynak". Utána meg kézzel-lábbal tiltakozik, ha valaki elkezdi a "debian alapú" szöveget. Lehet, hogy érthetőbben kellett volna a különböző deklarációkat megfogalmazni?

Mindig is utaltam az olyan disztrokat, ahol az inittab-tol indulva kell felderiteni, hogy ok mit hol hogyan kivantak megoldani :((

Felek tolle, hogy az M$ Windows majmolasara a SUSE Windows, melle par even belul majd egy Debian Windows is felsorakozik :(((

A "követendő irány" és az "alapú" nagyon nem ugyanaz.

A követendő irány leginkább egy szellemiséget, hozzáállás beli módot jelöl, míg az alap egy meglévő állapotból történő, abból kiinduló fejlesztést jelöl.

Az UHU deklaráltan a debián csomagkezelőjét használja. Talán ez zavar meg sokakat.

Debian kieszelőjének, Iam Murdock-nak cége

are you?

bocs, nem lehetett kihagyni :D

Hajrá Progeny!

Az eredeti Debian hosszútávon megmarad a megszállott hívőknek és egyben jó alapot fog nyújtani a Disztibúció gyártóknak.

Gondolok itt arra, hogy a Debian egy biztos alap, amiből kiindúlva lehet stabil és egyben felhasználóbarát disztrót csinálni.

o...igen!!!

ennek nagyon örülök :)))

[flame]

Az UHU-sok is ott basztak el a dolgot, hogy nem vállalják fel a debian gyerekséget.

1000 fejlesztő 14616 csomagja nem kicsi alap. Minél többet érdemes belőle használni. ők meg arra büszkék, hogy feltalálják a melegvizet. Minek?

[/flame]

hát ez szerintem piszok nagy flame.

anr azért gondolom azt is elolvasod amit egyes drisztró fejlesztők írnak.

Egmont is és Pozsy is milliószor elmondta, már, h nem debian hanem dpkg alapú, ami qrvára nem ugyan az...

ha ezt nézem akkor van RH, Debian, Sleki és még talán a Gentoo aminek különböző csomagkezelői vannak? igaz, h a csomagok alapjaiban mások csak a rpm, dpkg csomaginstall és hasonló, de a disztrónként azonos nevű progik tezsik fel a csomagokat.

brrrr

Nézegettem a telepítésről a képeket.. Kár hogy nem tud magyarul...

Sztem debIan úr az enterprise linux felé kacsintgat. Ez nem huginak, nagymaminak szánt rendszer lesz, hanem olyan fícsörrökkel megpakolt cucc, amelyek jellegükből fakadóan nem várhatóak a debianban.

Szerintem az lesz, mint a Progeny-nel volt.

1.) Megveheted dobozba, frissitheted, kapsz szupportot.

2.) Letoltheted a puszta ISO-t, frissitheted, de nuku szupport.

Szerintem ez lenne a jo megoldas, es ez all a Debian keszitoinek a filozofiajahoz a legkozelebb. BTW ha csak annyi eredmenye lesz, hogy tobbi szabad Debian terjesztesbe atszivarognak a Progeny fejlesztesei mar akkor jol jartunk :-D