Andrew Morton: must-fix és should-fix listák a 2.6.0-hoz

Címkék

Természetesen az a tény, hogy az éj leple alatt Linus kiadta a stabil 2.6.0-ás kernelt, nem jelenti azt, hogy minden 100%-os kernelben. Vannak még elhárítandó hibák, amelyeken a fejleszetők dolgoznak.Mindazonáltal, ezek a hibák nem kiadás kritikus (release critical) hibák, hiszen akkor a kernel nem jelent volna meg. A javítandó hibák listáját Andrew Morton - a stabil 2.6-os kernel hivatalos karbantartója - két részre bontotta.

Az egyik az must-fix list névre, a másik pedig a should-fix list névre hallgat.

Nyilván, ahogy a dokumentumok nevei is mutatják, a must-fix (javítani kell) listába kerültek a ``komolyabb hibák'', míg a should-fix (kellene javítani) a ``kevésbé komoly'' hibák.

Akinek valami nem működik a 2.6-os kernellel, nézzen bele ebbe a két listába, mert ha megtalálja benne a problémáját, akkor az azt jelenti, hogy ismert a probléma, csak kijavításra vár. Ha hibát észlel valaki, és a hiba nincs definiálva a listákban, akkor a legjobb, amit ebben az esetben tenni lehet az az, hogy bugrepotolunk az LKML-re, és várunk, hogy megjelenjen a hibajavítás. Bugreport nélkül ne várjuk el, hogy fejlesztők maguk találják ki a problémákat!

Hozzászólások

Az utolsó mondatban nagy igazság van... sokszor az emberek csak várják, hogy javítás szülessen a hibákra, de nem tesznek meg érte semmit, nem segítenek a fejlesztőknek, stb...

> Ha hibát észlel valaki, és a hiba nincs definiálva a listákban, akkor a legjobb, amit ebben az esetben tenni lehet az az, hogy bugrepotolunk az LKML-re, és várunk, hogy megjelenjen a hibajavítás.

Ágyúval verébre? Inkább http://bugme.osdl.org/ [bugme.osdl.org] :-)

Bejelentéshez fel kell iratkozni egy elég nagyforgalmú levlistára; a felhasználónak sem igazán jó, a sok levél miatt a fejlesztők lehet nem is olvassák el mindet, így kihagyják a bugreportot.

Másrészt az OSDL bugtrackerje kereshető (levlistában néha eléggé reménytelen), és mivel kizárólag a bugokról szól, ha másnak is van hasonló problémája, akkor találhat workaround-ot/patch-et, de legalábbis nem jelenti be x+1-edszerre ugyanazt a problémát. Kérhető email értesítés a bug változásáról, amely megint egy könnyebség.

Végül pedig a fejlesztők is inkább ezt támogatják, ebből dolgoznak.

Te miért ajánlanád az LKM-et a bugtracker helyett?

Micskó Gábor (trey) irta a kovetkezoket 2003-12-18 17:55 -n:
> Mert a levlistan mindenki fenn van aki szamit, viszont az OSDL-nek nem
> tagja mindenki. En az LKML-en van ugy hogy 2-3 percen belul valaszt
> kapok... nekem bejott a levlista, a leggyorsabb hirforras. Ezert is
> olvassa az osszes fejleszto.

Nemtudom, mi valtozott az utobb 1-2 hetben, de nekem kb. 2-3 hete nem
kellett regisztralnom magam lkml -re, csak irtam a levelet es szinte
maris kintvolt archivumban. Az mas kerdes, hogy tenyleg nagyjabol
mindenki tojt ra nagyivben...

IroNiQ
--
Web: http://ironiq.hu
Email: iron@ironiq.hu
LinuxCounter: #331532

>Az mas kerdes, hogy tenyleg nagyjabol mindenki tojt ra nagyivben...

en sem allitom, hogy minden kerdesre jon valasz. de ha olyan kerdest teszel fel, amit valaki magaenak erez akkor valaszolnak.

(igno! fixald mar a subject sort a scriptben, mer' eleg gany igy :-) 'doh