Branden bejelentette az X Strike Force Subversion repository-t

Címkék

Branden Robinson ma hajnalban egy levelet küldött a Debian Developers Announce levelező listára, amelyben bejelenti, hogy egyedül képtelen a feladatot ellátni, ezért mostantól hivatalosan is az a team fogja karbantartani, aki eddig is sokat tett a debianos XFree csomagokért, illetve a csoportmunka megkönnyítése érdekében egy Subversion szervert helyezett üzembe a feladatra. A levélben arra is magyarázatot ad, hogy ez a subversion szerver miért is nem az alioth.debian.org lett.Íme a levél hevenyészett fordítása:

Heló skaccok,


Azok akik követik a debian-devel vagy a debian-x levelező listákat, már nagyjából tudhatja az alábbi dolgok egy részét, de úgy gondolom hogy itt az idő egy hivatalos bejelentésre.


A Debian XFree86 csomagok karbantartását egy csoport vette át. A gyakorlatban ez bizonyos mértékben mindigis így volt, köszönettel a kisebb-nagyobb közzétételekért amelyet az a sok ember tett (grepelj az xfree86 csomag changelogjában a "thanks" szóra időnként).


Most az XFree86 csomag karbantartása egy eléggé alapvető módon fog megváltozni. Boldog vagyok, hogy karbantarthattam a Debian XFree86 csomagjait az utóbbi öt évben, de a Debianban betöltött felelősségem és a nagyobb Free Szoftver közösség egyre több időmet veszi igénybe, így egyre kevésbét tartom magam képesnek az XFree86 csomagok csomagolására, amely oly megszállottságot és céltudatosságot kíván.


A nyilvánvaló és elfogadható megoldás erre a problémára az átruházás és munkamegosztás. Létrehoztam egy Subversion repositoryt a necrotic.deadbeast.net-en [1], és számos ember a Debian "X Strike Force" csapatból, beleértve engem és a debian-x levelezőlista tagjait, tudnak közzétenni ebben a repositoryban.


A Debian X Strike Force repository publikusan is nézegethető a WWW-n a http://necrotic.deadbeast.net/cgi-bin/viewcvs.cgi/ címen.


A Debian XFree86 csomagok verziókövető rendszerbe helyezésétől azt várom, hogy a minőség és a munkatempó növekedni fog. Egy publikusan is nézegethető repository lehetővé teszi az emberek számára, hogy kitalálhassák, hogy éppen min dolgoznak, és milyen változások következnek.


Ez létrejött, és szeretném bemutatni a közzétevők csapatát, mint jelenleg ahogy az jelenleg megalakult:

* Daniel Stone, aki előzőleg a 4.3.0-t az instabil kiadásra késszé tette;

* ISHIKAWA Mutsumi, ezermester, aki többek között az X-TT-t jobban érti mint én valaha is fogom;

* Fabio Massimo Di Nitto, IPv6 támogatás integrációjának specialistája;

* Juliusz Chroboczek, rendkívüli font technológus;

* Joel Baker, Debian/*BSD asszimilátor;

* Branden Robinson, integrátor és release flunky


A jelenlegi elképzelés szerint én lennék az egyetlen csomag feltöltő, de ez a koncepció a közeljövőben változhat.

A közzétevő csapat tagsága nem zárt! Ha valamilyen sajátos nézőpontból érdekelt vagy az XFree86 Debian csomagban, akkor küldj egy rövid javaslatot a debian-x levelező listára ami leírja, hogy min szeretnél dolgozni. Nem tervezem hogy magas lenne a léc a bejutáshoz, és valójában még senki sem kért hozzáférést aki ne kapott volna. Továbbá engem kivéve még senki sem tolta el a repositoryt :-) Az XFree86, a Debian csomagolás szempontjából, egy nagy komplex szoftverhátteret igényel, és egy ennek megfelelően nagy és dedikált csapatot. Azok akik nyomonkövetik az XFree86 CVS upstreamben a backportolható hibajavításokat nagyban érdekeltek, csakúgy mint azok akik különösen érdekeltek a chipsetek meghajtóiban vagy az architektúra-specifikus dolgokban.


Vagyis ez az ahol az XFree86 Debian csomag fejlesztés folyik. Minden tőlem telhetőt megteszek azért hogy az egy-karbantartós sötét korszakból kivezessem és átvezessem az együttműködő, verziókövetett középkorba. ;-)


Szivesen fogadom a hozzáfűznivalóidat és javaslataidat.


[1] Miért nem az alioth.debian.net? Mert a Subversion még alfa-minőségű szoftver (habár meglehetősen szilárd és szabványos) és egy olyan nagy projekt mint az XFree86 elég nagy terhet róna rá. Én és a csapat jórésze sokkal hatékonyabban tud dolgozni, ha a gép adminisztratív felügyelete sokkal inkább az én kezeim között van.