Bochs 2.0 kiadás

Címkék


Megjelent a Bochs 2.0 - olvashatjuk a Slashdoton. Bryce Denney, a Bochs project vezetője írta: "6 elfoglalt hónap van mögöttünk az előző kiadás óta! A Bochs jelenleg körülbelül kétszer gyorsabb mint az 1.4.1-es verzió volt. Ezen kívül, emulálni tudjuk az MMX utasításokat, az SSE/SSE2-t, és az AMD x86-64 utasításokat is, ha bekapcsolod a megfelelő konfigurációs opciókat." Néhányan - állításuk szerint - már tudtak rá Windows XP-t is telepíteni. Hát ez még mindig nem olyan mint a VMWARE, de mindenképpen bíztató, hiszen egy egy szabad szoftver, a VMWARE-rel szemben.

Hozzászólások

A Bochs csak egy CPU emulátor, vagy összeolvadt a plex86-tal?

A Bochs egy könnyen portolható, nyílt forrású IA-32 (x86) PC emulátor (nem CPU), amely C++ nyelven íródott, és amely a fut a népszerűbb platformokon. Tartalmaz emulációs kódot az Intel x86 CPU-khoz (és klónokhoz), közös I/O eszközökhöz, és tartalmaz egy saját BIOS-t. Jelenleg a Bochs lefordítható úgy, hogy emulálni tudja a 386, 486 vagy Pentium CPU-s gépeket. A Bochs képes arra, hogy segítségével Linux, Windows® 95, DOS, és újabban Windows® NT 4 operációs rendszereket futtathassunk Linuxon (vagy más platformon). A Bochs-t Kevin Lawton írta, aki jelenleg is karban tartja a projectet. Egy fontos, a Bochs egy virtuális gép, és nem egy könyvtár (library) mint a wine(x). A virtuális géphez szükség van a windows telepító lemezre (vagy más OS install lemezeire), míg a wine az adott OS környezetét emulálja csak, és nincs szükség a komplett OS telepítésére.

virtuális gép: a virtuális gép, a számítógépen egy hardware layert hoz létre amelyet tökéletesen izolál a számítógép erőforrásaitól. Így lehetővé téve, hogy a számitógépen több operációs rendszer is fusson egyidőben.

Ez eddig oké, elolvastam a honlapon a dolgokat. De ha megnézed a www.plex86.org-ot akkor jogos a kérdés hogy hova lett a plex86? Régebben a Bochs volt a CPU emulátor, a plex86 meg az x86-on futó virtuális gép. A kettő viszont mindíg is nagyon szoros kapcsolatban volt, mivel mindkettőt Kevin Lawton fejlesztette (sokkakkal együtt).

Végeredményben olyasmi, mint a vmware, csak szabadban... persze, sokmindent nem tud, amit az elöbb igen... pl. svga vid.kártya, asszem hálózat emuláció, nem tudja az eszközök (pl. cdrom) menetközben fel- és lecsatolását, a hangemulációt, és az újabb rendszereket (pl. windows xp)... viszont ingyenes, és szabadon felhasználható... jah, és nincs hozzá grafikus utility sem, asszem...

Már csak egy kérdésem lenne: valaki fel tudta rá tenni a Minixet? Mert szívesen kipróbálnám, de sajna nem támogatja a vmware... :(

a menetközben csatolgáson arra gondoltam, hogy megosztani pl. a cd-rom -ot a hoszt és a virtuális gép között... mikor melyik akarja használni.. :) Ha még ez is müxik, és meg tudja etetni a cd-rom iso -t cd-ként a virtuális gépnek... akkor még a végén áttérek.. :)

Még, amikor három-négy éve megvettem a Tannenbaum féle Operációs Rendszerek c. könyvet adtak hozzá egy CDmellékletet, amin volt boch source+minix image.

Akkoriban, asszem még láma R6 lúzer voltam, de már akkor fel bírtam tenni a Bochs+minix-et a CDről. Imho nem romlott annyit a helyzet :-)

Hoppa-hoppa!

Nem figyelek oda es maris csinalnak egy ilyan klassz cuccot. Most probaltam, nagyon kiraly :))

Laci