NVIDIA Linux driver 256.52 (prerelease)

 ( trey | 2010. augusztus 29., vasárnap - 15:46 )

Az NVIDIA fórumon Aaron Plattner bejelentette, hogy elérhető az GeForce 6xxx és újabb NVIDIA GPU-hoz a 256.52-es verziójú linuxos driver előzetes kiadása x86 és x86_64 architektúrákhoz. Benne több javítás is helyet kapott:

  • Fixed a bug that prevented XvMC from initializing in most cases.
  • Added support for xorg-server video driver ABI version 8, which will be included in the xorg-server-1.9 series of releases.
  • Fixed a bug that caused extremely slow rendering of OpenGL applications on X screens other than screen 0 when using a compositing manager.
  • Fixed a regression introduced after 256.35 that caused stability problems on GPUs such as GeForce GT 240.
  • Fixed a slow kernel virtual address space leak observed when starting and stopping OpenGL, CUDA, or VDPAU applications.
  • Fixed a bug that left the system susceptible to hangs when running two or more VDPAU applications simultaneously.

Letölthető: x86 | x86_64

Részletek a bejelentésben.

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

fullHD monitoron a 195-os driver gyorsabb volt a 256-osnal, mikor legutobb neztem, ez most is igaz meg?

Meg ami a legepicebb: apa gepen gyenge proci van, de nvidia 8600GT, es Win alol nem akar menni se vlc-vel se kmplayerrel a HD mkv film, Linux alol meg gond nelkul megy, szerintem vdpau-t is hasznal a chakra/arch-os mplayer

------------
Az az igazi troll, akinek a jelenlete a varhato kommentek szamat elosztja nullaval

Win alól CCCP Codec Pack WMP Classical, a kimenetet átbütyköve DXVA-ra és kész. :)
Linuxon meg SMPlayerezem.

XP-n vlc meg mplayer is megy, TV-re kirakasostol, csak Windows 7-en egy vicc az egesz, szegyen, hogy az egyetlen platfrom (pont a legujabb), ahol meg az nvidia driver sem tud rendesen mukodni

Es sikerult az egyetlen kifejezest hasznalnod, amitol rendszeresen falramaszok: Windows Media Player Classic _nincs_, van Windows Media Player es van Media Player Classic nevu lejatszo, aminek 0 koze van a Windowshoz

------------
Az az igazi troll, akinek a jelenlete a varhato kommentek szamat elosztja nullaval

Fedora 13 alatt a gdm elindulása után van egy fekete képernyő és egy kurzor. Más semmi. Egy idő után megjelenik a bejelentkező ablak a háttérrel. Nos ez az idő pár másodperccel kevesebb lett. Első nekifutásra ezt tapasztaltam.